Sprawozdanie 2018 (wstępne)

SPRAWOZDANIE

z działalności Towarzystwa Sportowego „Unia” Polska Cerekiew

za okres od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku

Towarzystwo Sportowe „Unia” Polska Cerekiew założone zostało w Polskiej Cerekwi na zebraniu założycielskim, które odbyło się w dniu 14 września 2008 roku .Towarzystwo założone zostało przez 17 osób. Pomysłodawcą i inicjatorem powstania tego Towarzystwa był Ryszard Szewior, szef drużyny oldbojów z Polskiej Cerekwi, która nigdzie nie była formalnie zrzeszona .

W roku 2018 Zarząd odbył 2 posiedzenia na których między innymi ,opracowano sprawozdania finansowe, omawiano terminarz rozgrywek rundy wiosennej i jesiennej Wojewódzkiej Ligi Olbojów oraz Opolskiego Związku Piłki Nożnej, opracowano wniosek o dotację, a także przygotowano Walne Zebranie Sprawozdawcze. Podjęto uchwały o pozbawieniu osób członkowstwa z uwagi na niepłacenie składek członkowskich, podjęto decyzję o wycofaniu juniorów z rozgrywek.

Działalność sportowo –rekreacyjna

Drużyna oldbojów brała udział w regularnych rozgrywkach piłki nożnej Wojewódzkiej Lidze Oldbojów Opolszczyzny. Wiosną i jesienią drużyna rozegrała w sumie 10 meczy zgodnie z terminarzem rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Oldbojów . Na 10 rozegranych meczy 3 wygrano, 1 zremisowano a 6 przegrano.

Drużyna seniorów grała tylko w rundzie jesiennej, w sumie rozegrała 7 meczy zgodnie z terminarzem Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Na 7 rozegranych meczy wszystkie przegrała. Z uwagi na braki kadrowe wśród zawodników drużyna zakończyła zmagania ligowe już w październiku i została wycofana z rozgrywek.

Drużyna juniorów brała udziału w rozgrywkach tylko w rundzie wiosennej 2018 r.. W sumie juniorzy rozegrali 9 meczy w tym 1 wygrali a pozostałe przegrali. Drużyna z uwagi na poważne braki kadrowe została wycofana z rozgrywek.

Ponadto:

20 stycznia 2018 - oldboje zorganizowali w hali sportowej w Cisku turniej piłkarski . W turnieju zagrało 5 drużyn.

24 lutego 2018 – olboje wzięli udział w halowym turnieju olbojów w Kietrzu, drużyna zajęła 3 miejsce

Maj 2018 – oficjalną stronę internetową Klubu w ciągu jednego dnia odwiedziła rekordowa ilość internautów ok. 5,5 tyś.

Lipiec 2018 – drużyna olboi i seniorów wzięła udział w rozgrywkach turniejowych zorganizowanych przez LZS Ruch Steblów