Międzynarodowe Mistrzostwa w Kietrzu-podium nie dla nas!

Nie udało się tak w skrócie można opisać halowy turniej piłkarski,który odbył się dzisiaj w Kietrzu.Nasz zespół zawody rozpoczął kapitalnie,ale dalsza część rozgrywek pozostawiała wiele do życzenia.

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA PIŁKI HALOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA KIETRZA

W turnieju,który organizował zespół OLD MIX Kietrz łącznie z gospodarzami wzięło udział 6 drużyn.

OLD MIX Kietrz

KP Oldboj Fortuna Głogówek

OLD-Boys Jistebnik (Czechy)

OLD-Boys Bela (Czechy)

Sokol Sudice (Czechy)

Stoją od lewej: Adrian Bochenek,Andrzej Troszka,Marcin Biska,Zbigniew Kumidaj,Dariusz Łata,Ryszard Szewior,

W dolnym rzędzie od lewej: Grzegorz Szumierz,Aleksander Cebulak,Marek Załuski,Bogusław Sumik

Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym i łącznie rozegrano ich 15.

Unia pierwszy mecz rozegrała z Fortuną Głogówek

Pewna wygrana 3-0 po dwóch bramkach Grzegorza Szumierza i Adriana Bochenka z rzutu karnego.Wydawało się,że podium jest w zasięgu ręki i kolejne mecze zagramy jeszcze lepiej.

Drugi mecz przyszło nam zagrać z Jistebnikiem.Rywal wymagający,ale szybko stracona bramka i jeszcze szybsza odpowiedź Marcina Biksa postawiła ten mecz do ostrej walki.Ekipa z Czech zagrała zdecydowanie lepiej i w efekcie na własne życzenie straciliśmy kolejno 3 gole.Warto tutaj dodać ,że w końcówce Czesi nie wykorzystali rzutu karnego co dało ostateczny wynik 3-1 dla gości z Czech.

Trzecie spotkanie zagraliśmy z Sudicami - Pięknym trafieniem mecz otworzył Dariusz Łata,ale długo nie cieszyliśmy się z prowadzenia...rywal wyrównał i jak się później okazało rozpoczął strzelecki festiwal.Sudice trafili do naszej siatki jeszcze trzy razy i przegraliśmy ostatecznie 1-4!!

W przedostatnim meczu przyszło nam się zmierzyć z faworytem tego turnieju czyli gospodarzami z Kietrza.

Najciekawsze spotkanie w którym emocje sięgały zenitu..bardzo wyrównana walki na parkiecie,ale to ekipa z Kietrza szybko zdobyła dwa gole i wyszła na prowadzenie.

Nie poddaliśmy się i zacięcie robiliśmy wszystko,aby strzelić gola kontaktowego i to się udało po bardzo ładnym strzale Andrzeja Troszki na 4 min przed końcem spotkania.

Od tego momentu rozpoczęła się walka o każdy metr boiska...Strzałem z dalszej odległości popisał się Zbyszek Kumidaj,ale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Ostatecznie przegraliśmy po wyrównanym meczu z Kietrzem 2-1!

W meczu na otarcie łez zagraliśmy z Bellą.Tutaj także nie zabrakło emocji,bo pomimo dobrego spotkania udało się nam zremisować 2-2,a dwie bramki zdobył Grzegorz Szumierz,który ogólnie rozegrał kapitalne zawody.

Międzynarodowy turniej piłkarski w Kietrzu rozegrano naprawdę na wysokim piłkarskim poziomie i nikt z przybyłych kibiców nie mógł mieć powodów do narzekania tym bardziej,że ich drużyna nie zawiodła.

Dla nas jest to naprawdę miłe,że zostaliśmy zaproszeni na taki turniej,bo przecież była to głównie dobra zabawa,ale rywalizacja też dawała się obiecująco we znaki.Jako,że w przerwie zimowej większość zawodników nie trenuje,dzisiaj dla wielu był to także trening i sprawdzenie swoich sił przed rundą wiosenną,a hala sportowa potrafi wyciągnąć z zawodnika wszystkie siły i nie jeden z was drodzy piłkarze mógł dzisiaj to bez wątpienia stwierdzić.

Swoją drogą na przyszły rok planujemy zorganizować podobny turniej,ale jak wiemy wszystko zależne jest od funduszy,którymi klub,będzie dysponować.

UWAGA: PEŁNE WYNIKI TURNIEJU NA NASZEJ STRONIE UKAŻĄ SIĘ JUŻ NIEBAWEM:)

Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie na turniej halowy i grę fair play!1

W imieniu Ryszarda Szewiora dziękuje zawodnikom za wkład i poświęcenie podczas tego turnieju.

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z GALERIĄ Z TURNIEJU ORAZ PIĘKNĄ BRAMKĄ MARCINA BIKSY:)

UNIA ZAGRAŁA W SKŁADZIE:

Aleksander Cebulak,Andrzej Troszka,Marcin Biksa,Grzegorz Szumierz, Dariusz Łata,Marek Załuski,Zbigniew Kumidaj,Adrian Bochenek,Bogusław Sumik i Ryszard Szewior.

WYNIKI CAŁEGO TURNIEJU!!

3.Old Boys Bela 8 pkt

4.Old Boys Jistebnik 4 pkt

5. Unia Polska Cerekiew 4 pkt

6.Kp Oldboj Fortuna Głogówek 3 pkt.