PODSUMOWANIE MIESIĄCA WRZESIEŃ (ORAZ KRÓTKA HISTORIA)

PODSUMOWANIE MIESIĄCA WYD 1

Unia Polska Cerekiew - czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś nad tym jak powstała nasza drużyna?co i kogo natchnęło na to,aby reaktywować klub po tym jak swoją działalność zawiesił Orzeł P.Cerekiew.Niejednokrotnie spotkałem się z pytaniem "Unia to jest to samo co Orzeł? wiele osób po prostu nie wie,że Unia to inna instytucja niż Orzeł.

Dzisiaj,kiedy mija prawie 5 miesięcy od powołania sekcji trampkarzy,juniorów i seniorów chcemy przypomnieć skąd wszystko się wzięło,bo nie wszyscy do końca wiedzą.

Unia dotychczas w swoich szeregach miała tylko oldbojów,ale kiedy opisywany Orzeł wycofał się z rozgrywek prezes Ryszard Szewior na jednym z zebrań podjął się ważnego zadania i na swoje barki wziął odbudowę nowego klubu.

W rozmowie z prezesem zapytałem dlaczego podjął się tak trudnego przedsięwzięcia?

- Nie wyobrażam sobie,aby w Polskiej Cerekwi nie była miejsca na piłkę nożną,mamy świetnie zadbany obiekt,który utrzymuje Urząd Gminy przy ogromnym wsparciu pana Adriana Kaspra i jego pracowników,dlatego postanowiłem,że powołamy sekcje trampkarzy,juniorów i seniorów,może nie będzie na początku wyglądać to tak jak sobie wyobrażamy,ale daje 3 lata,i wtedy będziemy mogli powiedzieć czy dobrze czy źle wybraliśmy - powiedział prezes Ryszard Szewior.

Wielu osobom wydaje się,że nie ma obowiązków mając tyle sekcji na swojej głowie.Ogromnym oparciem dla drużyną są trener Ryszard Kasperski i kierownicy Regina Macoch,Damian Ryń i Mateusz Kłosek,którzy pomagają swoim sekcjom i klubowi.

Szczerze przyznam nie myślałem,kiedy spojrzę w październiku dla Unię Polska Cerekiew ujrzę w jej szeregach blisko 90 piłkarzy to bardzo,bardzo cieszy i daje powody do owocnej pracy.

Może nie mamy dobrych wyników,ale są to dla nas początki i musimy zapłacić frycowe jest to bolesne,ale przetrwamy!

W ostatnią niedzielę pytałem kibiców o ich zdanie na temat seniorów,którzy wzbudzają najwięcej kontrowersji...poniżej kilka wypowiedzi:

**Darek** Jest lepiej,dajmy czasu chłopakom,będzie dobrze

**Jan** Brakuje zaciętości na boisku,ale drużyna się rozwija

** Agnieszka** Chodzę na mecze Unii,ale dla mnie seniorzy nie grają dobrze**

** Piotr** Szkoda,że w drużynie są chłopacy,którzy chcą grać i Ci którzy nie chcą grać to nie motywuje

Jeśli usłyszymy negatywne opinie na temat Unii to niestety tylko o sekcji seniorów,bo zdaniem wielu ich gra i podejście pozostawia wiele do życzenia. Ten temat poruszaliśmy na łamach naszej strony i już rozpoczęto wszelkie procedury,aby doprowadzić drużynę seniorów do ładu i składu,ale tak jak mówiłem na efekty musimy poczekać,bo jak mówi przysłowie "Warszawy od razu nie zbudowano"

Z ważniejszych wydarzeń w ostatnim miesiącu:

- Pozytywnie rozpatrzono prośbę Unii na zakup nowych wiat stadionowych dla zawodników rezerwowych.Rada Sołecka przyznała fundusze na ten cel i możliwe,że w styczniu 2014 nowe ławki powstaną na boisku.

- Pięknieje nam obiekt,a to również za sprawą banerów naszych sponsorów,które zawisły na barierkach przy trybunach - nic tylko podziwiać!!

- 23 września odwołano wszystkie treningi po tym jak ulewa nawiedziła naszą miejscowość i podtopiła boisko.

- 4 października seniorzy zdjęli klątwę i pierwszy raz pokonali oldbojów w mecz towarzyskim 5-4.

- Ale to było zaskoczenie,nasza strona została wyróżniona przez portal futbolowo.pl,dzięki waszym odwiedzinom

uzyskaliśmy najlepszy wynik - DZIĘKUJEMY!

- 7 października na rynku w Polskiej Cerekwi została zawieszona nowa gablota informacyjna Unii Polska Cerekiew,teraz Ci,którzy nie mają dostępu do internetu mogą sprawdzić bieżącego informacje w gablocie, rozwijamy się :)

Unia się buduje i jesteśmy optymistami,szczególnie,że efekty pracy powoli są widoczne w ligowych tabelach.

PS: Co miesiąc na naszej stronie,będzie ukazywać się miesięczne podsumowanie z życia klubu (wydarzenia,opinie,komentarze i ciekawostki)

Kolejne wydania:

16 Listopada

16 Grudnia (wyd świąteczne)