OLDBOJE: PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ 2018

Zakończyła się runda jesienna w wojewódzkiej lidze oldbojów,która była bardzo krótka,a to głównie dlatego,że udział  w rozgrywkach potwierdziło tylko siedem zespołów.Chcąc nie chcąc trzeba to stwierdzić z przykrością,że z roku na rok jest gorzej,a nie lepiej jeśli popatrzymy na zainteresowanie drużyn naszą ligą,a co najgorsze są nawet poważny obawy czy w ogóle utrzymają się rozgrywki oldbojów,bo to,że jest kilka drużyn to jedno,a drugie to fakt,że spora część meczów po prostu się nie odbywa.

Unia miała znakomity początek rundy,kiedy wygrała dwa mecze z rzędu,a później było już tylko gorzej,bo kolejno porażki z Prószkowem,Zefirem i Lewinem Brzeskim ostatecznie dały nam 5 miejsce i 6 pkt.W tym wszystkim jeden mecz nie został rozegrany (ze Skautem).

TABELA KOŃCOWA RUNDA JESIENNA (NIE LICZĄC MECZÓW NIEROZEGRANYCH)

P Nazwa klubu M Pkt B
1 Zefir Chemik K-Koźle 6 13 15
2 Oldboje Gmina Lewin Brzeski 5 12 4
3 Skaut Odra Opole 4 8 15
4 OKiS Polonia Prószków 4 6 3
5 Unia Polska Cerekiew 5 6 -8
6 Berland Komprachcice 6 4 2
7 Agfa Prusinowice 6 3 -31

Zdecydowanym zwycięzcą jest ekipa Zefira,która zgromadziła 13 pkt i jest samodzielnym liderem - trzeba także tutaj wziąć pod uwagę kilka spotkań przełożonych,bo jeśli wziąć by je pod uwagę to układ tabeli mógłby wyglądać inaczej.

Piąte miejsce Unii jest średnio zadowalające - w stosunku bramek 8-16 i w tym przypadku już tak kolorowo nie jest.Najwięcej goli straciliśmy w meczach z Prószkowem i Lewinem Brzeskim (po 5)

Natomiast najwięcej goli w jednym meczu zdobyliśmy z Prusinowicami i Zefirem (po 2).

Jeden mecz naszej drużyny nie został rozegrany - ze Skautem Odra Opole - planowany termin to po zakończeniu rundy wiosennej.

W statystykach ogólnych -

UNIA - 2 ZWYCIĘSTWA,3 PORAŻKI, 0 REMISÓW.

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW PO RUNDZIE JESIENNEJ:

rozegrany czas: (ogólna ocena według naszych obliczeń w przybliżeniu)

ZBIGNIEW KUMIDAJ - 350 MIN

GRZEGORZ SZUMIERZ - 350 MIN

DARIUSZ ŁATA,GRZEGORZ ZAGÓRSKI,MARCIN BIKSA,MAREK RYBAK,ZBIGNIEW OZDOBA - PO 280 MIN.

STRZELCY:

Nie wyróżniono !

OGÓLNE STATYSTYKI STRZELCÓW W LIDZE:

Ranking strzelców

6 – Machowski Dariusz (K-Koźle)

5 –Burzyński Wojciech (Skaut), Kiel Tomasz (K-Koźle),Kurtasz Grzegorz (Lewin Brzeski), Mielnik Wojciech (Skaut)

3 – Bednarski Ryszard (K-Koźle), Karkocha Marcin (Skaut),Kerner Ryszard (K-Koźle), Radko Andrzej (K-Koźle), Suchodolski Marcin (Prószków), Tomaszewski Artur (Lewin Brzeski), Wojciechowski Wiesław (Komprachcice)

2 – Biedrawa Bogusław (K-Koźle), Delinowski Krzysztof (Komprachcice), Król Maciej (Komprachcice), Lisiński Tomasz (Skaut), Machnik Ryszard (Komprachcice), Pater Dariusz (Prószków), Tomaszewski Rafał (Lewin Brzeski)

1 –Bernacki Rafał (Prószków), Biksa Marcin (Pol.Cerekiew), Biliński Tomasz (Prusinowice), Broszczak Tomasz (Lewin Brzeski), Chrzanowski Radosław (Skaut), Czajka Tadeusz (Prusinowice), Dubiel Marcin (Komprachcice), Dziubaltowski Michał (Prószków), Drozd Bronisław (Skaut), Janota Bartosz (Prusinowice), Khmulenko Oleksandr (Prószków), Kompanicki Mariusz (Lewin Brzeski), Król Krzysztof (Prusinowice), Kuczyński Robert (Pol.Cerekiew), Kumidaj Zbigniew (Pol.Cerekiew), Majer Tomasz (Prószków), Molendowicz Mariusz (Pol.Cerekiew), Rospond Jarosław (Komprachcice), Sala Stanisław (Prusinowice), Schauder Roman (Komprachcice), Szczepkowski Paweł (Lewin Brzeski), Szeliga Łukasz (Pol.Cerekiew), Szumierz Grzegorz (Pol.Cerekiew), Wilczyński Grzegorz (K-Koźle), Woźniak Krzysztof (Pol.Cerekiew), Wróbel Jarosław (Lewin Brzeski), Żymańczyk Józef (Skaut)

1 samobójcza –Kulbaka Bogusław (Prusinowice), Kuźnicki Piotr (Prószków)

Z INNYCH WYDARZEŃ JESIENI..

Oldboje przystąpili do sezonu razem z sekcją seniorów,która niestety szybko zakończyła piłkarskie zmagania i została wycofana z rozgrywek w klasie B.W między czasie pojawiły się plotki,że istnieje opcja utworzenia sekcji seniorów razem z oldbojami - wówczas zdaniem wielu byłaby to bardzo silna drużyna,tak się jednak nie stało.

Oldboje są w tej chwili jedynym zespołem reprezentującym GMINĘ! Polska Cerekiew w piłce nożnej i na dodatek bierzemy udział w nieoficjalnych rozgrywkach,czy to jest powód do dumy? według mnie są to powody do obaw,bo taki stan rzeczy jeśli w dalszym ciągu będzie się rozwijać to grozi nam prawdziwy sportowy paraliż.

Korzystając z okazji pragnę w imieniu prezesa Ryszarda Szewiora podziękować wszystkim zawodnikom Unii za zaangażowanie w minionej już rundzie jesiennej.

Teraz czas zimowy jak i świąteczny,a więc również moment na przemyślenia co można poprawić na wiosnę - życzę Wam zawodnikom abyście nabrali odpowiednich sił do tego,żeby druga część sezonu była lepsza.