Festyn 2014

FOTO Z  FESTYNU!!

FESTYN SPORTOWO - RODZINNY 2014!

Trzeci rok rzędu 17 sierpnia o godz 15:00 na boisku sportowym w Polskiej Cerekwi odbył się festyn rodzinno - sportowy połączony z turniejami piłki nożnej,piłki siatkowej i ping-ponga.

Z roku na rok festyn budzi spore zainteresowanie wśród mieszkańców gminy,ale również gości z pobliskich miejscowości.

Festyn rozpoczął się o godz 15:00 meczem piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Polska Cerekiew - w turnieju wzięły udział drużyny Lzs-u Młyn - Pol Zakrzów,Unia Polska Cerekiew (seniorzy),Fortuna Witosławice,Unia Polska Cerekiew (oldboje).

Mecze piłkarskie były bardzo emocjonujące,a prowadzili je sędziowie Adam Piegza i Łukasz Kulesa.Każda z drużyn walczyła o zwycięstwo i to mogło się podobać przede wszystkim kibicom.Jak się później okazało gospodarze tj seniorzy Unii Polska Cerekiew okazali się bardzo gościnni.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU PIŁKARSKIEGO:

1. Fortuna Witosławice

2. Unia Polska Cerekiew (oldboje)

3. Lzs Młyn Pol - Zakrzów

4. Unia Polska Cerekiew (seniorzy)

Nową sportową rywalizację wprowadził turniej piłki siatkowej na trawie...specjalnie przygotowane boisko do siatkówki i turnieju w którym wzięły udział 4 zespoły - Unia Polska Cerekiew,Cukrowania Cerekiew,Volleyball Piwosze Polska Cerekiew oraz Młode Wilki Polska Cerekiew

Turniej w którym walczono o puchar Dyrektora Naczelnego Cukrowni Cerekiew również mógł się podobać,bo oprócz rywalizacji sportowej nie brakowało zabawnych sytuacji i dobrego poczucia humoru,a chyba o to właśnie także chodziło.

TABELA TURNIEJU SIATKÓWKI:

1. Unia Polska Cerekiew

2.Cukrowania Cerekiew

3.Volleyball Piwosze Polska Cerekiew

4. Młode Wilki Polska Cerekiew

Kolejny raz odbył się turniej tenisa stołowego o puchar prezesa Ts Unia Polska Cerekiew - tradycyjnie przewodniczył zmaganiom pan Jan Cieślak.

Tego dnia nie tylko sport górował na boisku w Polskiej Cerekwi,bo dla najmłodszych przygotowana mnóstwo atrakcji - zupełnie za darmo dostępne było wesołe miasteczko,dmuchane zjeźdzalnie,kule zorbing,trampolina, a także przejaźdźki na koniu i kucyku i wata cukrowa.

Kiedy na boiskach trwały mecze,to na scenie pod namiotem zaprezentowała się jako pierwsza gminna Orkiestra Dęta z Polskiej Cerekwi,która starała się porwać do rytmu mieszkańców przybyłych na festyn.

W tym samym czasie przy namiocie trwała Mini Olimpiada pod przewodnictwem Wiesławy Podgórskiej - wszystkie dzieci mogły wziąć udział w olimpiadzie w poszczególnych kategoriach wiekowych.Warto tutaj zaznaczyć,że zainteresowanie,było bardzo duże,a najlepsi uczestniczy zostali nagrodzeni.

Każdy kto przybył na tegoroczny festyn mógł znaleźć coś dla siebie - nowością była również obecność gabinetu podologicznego Sunny Place z Kędzierzyna - Koźla,gdzie każdy zainteresowany mógł bezpłatnie wykonać komputerowe badanie stóp.

FIrma Auto Lellek z Kędzierzyna-Koźla zapraszała na swoje stoisko,gdzie można było zobaczyć nowe modele takich marek jak Wolkswagen czy Skoda - a jedną z atrakcji był do wygrania weekend ze Skodą z pełnym bakiem paliwa.

Centrum szkoleniowe z Polskiej Cerekwi pana Janusza Bryndala również przygotowała kilka atrakcji,bo specjalny samochód wyposażony w symulator nauki jazdy sprowadził liczne grono zainteresowanych,które chciało sprawdzić się w wirtualnej jeździe samochodem.

Kiedy jedni korzystali z atrakcji,inni mogli podziwiać na scenie mażoretki z Ostrożnicy,które również wykonały,krótki,ale interesujący występ.

Jednym z najciekawszych punktów programu,była symulacja zdarzenia drogowego w którym było dwóch poszkodowanych,jeden z nich znajdował się pod samochodem,a drugi wewnątrz pojazdu - strażacy z jednostki w Polskiej Cerekwi wraz z Pogotowiem Ratunkowym Falck Medycyna pokazali jak wygląda postępowanie w przypadku takiego zdarzenia i co jest w tym przypadku niezbędne.Ten pokaz wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród przybyłych gości.

Po pokazie straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, mogliśmy zobaczyć pokaz tresury psa policyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie - Koźlu.Policjanci pokazali jak policyjny pies pracuje na służbie i jak zachowuje się w poszczególnych sytuacjach..

Tradycyjnie przed meczem finałowym o puchar Wójta Gminy Polska Cerekiew na boisku odbył się

mecz pokazowy pomiędzy Cerekwiankami a oldbojami 50+ w gumowcach.Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2-2.

Około godziny 18:30 zostało rozpalone ognisko,gdzie odbyło się pieczenie kiełbasek i jabłek.

Wieczorem tradycyjnie na zakończenie festynu pod namiotem odbyła się zabawa taneczna na której przygrywał Zespół Muzyczny "RELAX" z Polskiej Cerekwi.

III Festyn za nami i można powiedzieć szkoda,bo przyjęło się,że gdy zakończyła się nasza impreza to oznacza,że kończy się lato i wakacje..

PRAGNIEMY Z TEGO MIEJSCA SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM,KTÓRZY PRZYJĘLI NASZE ZAPROSZENIA NA TEGOROCZNY FESTYN - DRUŻYNOM ZA ROZEGRANIE TURNIEJÓW PIŁKARSKICH,SIATKARSKICH I ZAWODNIKOM ZA UDZIAŁ W TURNIEJU PING - PONGA.

W SZCZEGÓLNOŚCI SKŁADAMY WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA URZĘDU GMINY W POLSKIEJ CEREKWI,NASZYM SPONSOROM STRATEGICZNYM BEZ KTÓRYCH TEN FESTYN BY SIĘ NIE ODBYŁ I WSZYSTKIM,KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO POWSTANIA TEGO FESTYNU,A ZOSTALI POMINIĘCI

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!!

DO ZOBACZENIA ZA ROK NA JESZCZE LEPSZEJ IMPREZIE!!

FAJNIE,ŻE BYLIŚCIE RAZEM Z NAMI

PREZES TS UNIA POLSKA CEREKIEW RYSZARD SZEWIOR SKŁADA PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM,KTÓRZY

PRZYBYLI NA TEGOROCZNY FESTYN I BAWILI SIĘ RAZEM Z NAMI! DZIĘKUJEMY!

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?